CXO

Nesrin İkiz

Eğitim: İş'te Başarı & Zaman Yönetimi

Nesrin İkiz, 1999-2003 yıllarında, tam burslu olarak kazandığı İstanbul Kültür Üniversitesi’nden İngilizce İşletme lisans derecesini aldı. İlk işi olan DHL Express’de oryantasyon esnasında en önemli kariyer kararını vererek, eğitmen olmaya karar verdi. Sekiz yılı aşkın bir süre DHL Express’de çalıştı ve Müşteri Hizmetleri ve İnsan Kaynakları’nda görev aldı. Müşteri Hizmetleri bünyesinde iş geliştirme, çağrı merkezi geliştirme, eğitim, satış yönetimi ve koçluk alanlarında görev aldı. “Müşteri” kavramını sahada deneyimledi. İnsan Kaynakları bünyesinde ise organizasyonel gelişim, yetenek yönetimi, eğitim ve işe alım alanlarında çalıştı, değerlendirme/gelişim merkezi çalışmaları yürüttü.

Kariyerinin sonraki adımında, Metro Cash & Carry’ye geçti. Burada, eğitmenlik, eğitim tasarımı ve eğitim organizasyonları yaptı. Eğitmenlik eğitimi, liderlik, insan kaynakları ve kişisel gelişim alanında yurt içi ve yurt dışında eğitimler aldı.

Sonrasında, özellikle liderlik ve yönetim alanındaki eğitimleri kendi kişisel deneyimine de dayandırabilmek için, yönetim görevi almak üzere Hayat Varlık Yönetim Şirketi’nde beş yıl boyunca İnsan Kaynakları Müdürlüğü yaptı. İnsan Kaynakları çerçevesi içinde, işe alım, yetenek yönetimi, ücretlendirme ve bütçe yönetimi dahil olmak üzere tüm süreçlerin yönetiminde bulundu. Geçmişte aldığı sertifikalar arasında, “İngilizce Eğitim Verme”, “E-eğitim Tasarlama” ve ‘’Mentorluk’’ sertifikaları vardır.

18 yıldır insanlar ve eğitimleri ile ilgilenmekte olan Nesrin öncelikli olarak kişisel gelişim ve liderlik konularında eğitim, insan kaynakları alanında danışmanlık hizmetleri vermekte ve koçluk yapmaktadır.

Menü